2010./2011. mācību gads

  Rīgas pilsētas Kurzemes rajona latviešu valodas olimpiāde 

 

           Katru mācību gadu janvārī vai februārī  8. un 9.klašu skolēniem ir iespēja piedalīties Kurzemes rajona latviešu valodas olimpiādē. Vienīgais nosacījums ir, ka katru skolu pārstāv trīs labākie no 8.klašu un 3 labākie no 9.klašu grupas. Šogad olimpiādē piedalījās Zane Krūmiņa, Diāna Zemitāne, Raitis Šaripo, Madara Zoltnere un Ināra Babre. Rezultātus iepriekš ir grūti paredzēt, jo olimpiāde ir ne tikai zināšanu un prasmju pārbaude, bet arī veiksmes spēle.

 

 

            Lai piedalītos un uzvarētu, daudz jāstrādā papildus, kā arī jāspēj tik galā ar neprognozējamiem uzdevumiem olimpiādē. Konkurence ir milzīga, jo godalgoti tiek tikai paši labākie. Tāpēc gandarījums un prieks ir milzīgs, ja, konkurējot ar citiem Kurzemes rajonu skolu audzēkņiem, izdodas izcīnīt  kādu no vietām.

 

       

     9.b klases skolniece Ināra Babre šī gada olimpiādē izcīnīja trešo vietu. Ināra olimpiādē piedalījās arī pagājušajā mācību gadā un ieguva atzinību. Pati Ināra atzīst :”Manuprāt, piedalīšanās olimpiādē ir lielisks veids, kā pārbaudīt sevi, uzzināt savas vājās un stiprās puses dažāda veida uzdevumos un iemācīties ko jaunu. Tieši tādēļ  man arī patīk piedalīties olimpiādēs , ko daru jau otro reizi. Biju priecīga, jo olimpiādes uzdevumi bija sarežģīti un laikietilpīgi. Pagājušajā gadā ieguvu tikai 4.vietu, laikam tāpēc, ka man vēl nebija pieredzes un nebiju īsti gatava tik grūtiem uzdevumiem. Es noteikti vēlos piedalīties šādās olimpiādēs vēl, jo man patīk papildus izglītoties un iegūt vērtīgu  pieredzi nākotnē. Tāpat iesaku to darīt arī citiem, tas ir interesanti .“

            Skolas latviešu valodas skolotāju vārdā milzīgs paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto laiku un darbu ! Mēs  lepojamies par jūsu panākumiem!

 

  

9.b klases skolniecei Inārai Babrei    3.vieta

 


 

 Projektu dienas

 
 

 

 

 

Katru mācību gadu viena nedēļa  skolā tiek veltīta projektu darbu īstenošanai. Šogad  6. klašu skolēni projekta darbus izstrādāja literatūrā. Skolēni šo darbu sāka veikt savlaicīgi, jo katrs jau oktobra mēnesī izvēlējās lasīt vienu no Bērnu žūrijas 2010. grāmatām.
16. un 17. februārī skolēni savus projektus prezentēja skolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem, kā arī saviem klasesbiedriem. Skolēni bija savus darbus veidojuši kā maketus, grāmatas un plakātus, kuros atspoguļoja savas izvēlētās tēmas galvenās atziņas.

2011. gada 7.februārī notika Kurzemes rajona latviešu valodas olimpiāde 11.un 12.klašu grupā. Mūsējām šogad olimpiādē uzteicami panākumi - Danai Uļjānei atzinība, Ingai Sirijai 3.vieta un Agatei Kukulei 1.vieta.

 

            Agate par dalību olimpiādē stāsta : “ Pēdējo gadu laikā latviešu valodas un literatūras olimpiāde ir kļuvusi gluži kā tradīcija, notikums, kas ik gadu vēsta par drīzu pavasara tuvošanos. Esmu pārliecināta, ka nākamgad man pietrūks gatavošanās olimpiādei kopā ar klasesbiedrenēm un latviešu valodas skolotāju, kura mums šo gadu laikā devusi daudz nenovērtējamu zināšanu un kuras smaids un pozitīvisms tik ļoti uzmundrina pirms olimpiādes.”
            Jāpiebilst, ka gan Agate , gan Ināra ir uzaicinātas piedalīties valsts olimpiādes posmā martā. Paldies par milzīgo darbu, kas ieguldīts vairāku gadu garumā, un patriotismu ! Mēs ar Jums lepojamies!

 

 

 

 Skolas komanda olimpiādes 11.-12.klašu grupā